Компанія

Послуги

Спільний проект України, ЄС та США для проведення робіт на ДП «БАР’ЄР»

thumbnail
22 Липня 2021

В рамках реалізації проектів міжнародної технічної допомоги за фінансової підтримки ЄС №21-18/14636 від 31.12.2020 на території ДП «БАР'ЄР» (колишній ПЗЗ) відбулися робочі зустрічі представників компаній «Кінтегро», AFRY та представників Спільного офісу підтримки (JSO) (Європейської Комісії) щодо стану виконання робіт на об'єкті.

Для реалізації термінових заходів щодо підвищення безпеки на ПХЗ у Кам'янському в рамках програми ІСЯБ Європейський Союз виділив 3500000 євро. Проект виконується Українським науково-технологічним центром – міжурядовою організацією, в якій представлені Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати Америки. Головною метою є усунення прогалин у необхідному законодавстві, ліквідація нестачі технічних знань та досвіду у знятті з експлуатації та реабілітації таких об'єктів спадщини.

Робота має вестись у чотирьох напрямках:
  • законодавча та регуляторна база;
  • стабілізація та локалізація джерел радіологічної небезпеки;
  • системи управління (розвиток можливостей) для ДП "Бар'єр" як оператора майданчика ПХЗ;
  • постачання терміново необхідного обладнання.

Наразі проекти U4.02/16A «Законодавчі та інші нормативно-правові акти України для забезпечення радіаційного захисту та безпеки в умовах існуючої ситуації опромінення на території та навколо колишніх уранових об'єктів» та U4.02/16B1 «Зміцнення потенціалу / Радіологічний захист / Технічне проектування та нагляд за виконанням проектів з невідкладних заходів та управління безпекою на майданчику» знаходяться на етапі виконання. Триває процес закупівлі за контрактом на будівництво об'єктів для стабілізації та локалізації джерел радіологічного ризику (тобто контрольованих зон, майданчики тимчасового зберігання) та робіт із ізоляції джерел радіологічних ризиків усередині будівель 103 та 104.

Читайте также