Компанія

Послуги

Автоматизація обв’язування арматури TyBot від стартапу SkyMul

thumbnail
30 Серпня 2021

Дрони SkyMul захищають арматуру на льоту, щоб прискорити будівництво

У будівельній галузі є багато робочих місць, які підпадають під категорію «сумних, брудних і небезпечних», які вважаються дозрілими для автоматизації, але лише деякі з них можуть бути виконані за допомогою сучасних технологій. Одна з таких робіт - це важливе завдання, що повторюється, обв'язування арматури, яку стартап SkyMul прагне повністю автоматизувати за допомогою парку дронів.

Якщо ви в якийсь момент свого життя не збирали залізобетону, ви можете не знати, що таке зв'язування арматури. Сталева арматура, що забезпечує міцність бетонної підлоги, стін та інших конструкцій, утримується на місці під час процесу заливання, прив'язуючи її до іншої арматури в місці перетину стрижнів. Для великої будівлі чи мосту це можуть бути тисячі стяжок – і цей процес зазвичай виконується вручну.

Родбастери (так називаються фахівці з зв'язування арматури, принаймні мені так сказали) - майстри в мистецтві обмотувати невеликий відрізок пластмаси або дроту навколо перетину двох частин арматури, а потім скручувати і щільно зв'язувати його так, щоб стрижні були захищені в декількох напрямках. Це має бути зроблено точно і ефективно, і так воно і є, але це виснажлива робота, що повторюється. Хоча будь-який професіонал повинен відчувати гордість за те, що він робить, я сумніваюся, що комусь подобається хронічний біль, який він отримує від виконання цього завдання тисячі разів на годину. Як і слід було очікувати, родбастери мають високий рівень травм та хронічні захворювання.

Автоматизувати обв'язку арматури складно, тому що це відбувається в різних ситуаціях. Відомим напівроботизованим рішенням є TyBot, який є свого роду рейковий портал, який підвішується над поверхнею - але, хоча це має сенс для мостів, це набагато менш ефективне рішення для 20-го поверху офісної будівлі.

SkyMul - стартап, який все ще знаходиться на дуже ранній стадії, але з цікавою пропозицією: зв'язування арматури, яке виконує цілий флот дронів. Якщо врахувати, що процес зв'язування не вимагає надто великих зусиль і що комп'ютерний зір став більш ніж досить добрим, щоб визначати місця, що вимагають доопрацювання... це починає здаватися очевидним.

Генеральний директор і співзасновник Еохан Джордж сказав, що вони оцінили ряд різних роботизованих рішень, але безпілотні літальні апарати - єдині, які мають сенс. Роботи з єдиними ногами, здатні пробиратися крізь арматурний стрижень, надто дорогі, а східці та колеса надто великі, щоб зрушити незакріплений арматурний стрижень. Система SkyTy була розроблена після перших досліджень, проведених у лабораторії робототехніки Технологічного інституту Джорджії.

Ось як це працює. Спочатку дрон-картограф пролітає над майданчиком, щоб позначити межі, а потім, в автоматизованому режимі естакади, побудувати карту самого арматурного стрижня і того, де необхідно буде прокласти зв'язки. Потім цю карту двічі перевіряє технічний фахівець з родбастерів, провідний управління, який, за словами Джорджа, займає лише близько хвилини на тисячу квадратних футів арматури (хоча це швидко складається).

Потім випускаються дрони, що обв'язують, стільки, скільки потрібно або хочеться. Кожен із них переміщається з місця на місце, зависаючи та опускаючись, поки його інструмент для зв'язування (дуже схожий на ті, що використовуються робітниками при ручній обв'язці) не перетне точку перетину арматурних стрижнів; смужка загортається, скручується, і дрон вирушає до наступного місця. Їм потрібно міняти батарейки кожні 25 хвилин, а це означає, що вони зазвичай мають час, щоб обмотати 70-80 обв'язок; Прямо зараз кожен дрон робить одну обв'язку кожні 20 секунд, що відповідає вимогам людей, які можуть робити це швидше, але зазвичай роблять приблизно з такою ж швидкістю або повільніше, згідно з даними, наведеними Джорджем.

Важко оцінити економію витрат та вартість роботи SkyTy, тому що вартість робочої сили сильно відрізняється на кожному ринку праці. Зазвичай підрядники на тому чи іншому рівні братимуть в оренду і зрештою володітимуть власними дронами, хоча вивчаються й інші методи.

Система також пропонує додаткові послуги, наприклад точну карту арматурного поля, створену спочатку, яку можна архівувати і використовувати пізніше для обслуговування, контролю якості, порівняння з планами та інших цілей. Як тільки підрядник переконається, що він не гірший або кращий за ті, що використовуються в даний час вручну, це може заощадити годинник, перетворивши триденну роботу на дводенну або іншим чином спростивши логістику.

У планах компанії спочатку запропонувати SkyTy як опцію для будівництва мостів, які є більш простим середовищем, ніж багатоповерхова будівля для дронів. Тільки США обсяг ринку послуг із зв'язування арматури становить близько 30-40 мільйонів доларів на рік, що забезпечує більш легкий шлях до складніших розгортань і розширенню більшість світових ринків.

Читайте также